Książki STAR WARS dla szkolniaków :-)Fenomen filmów Star Wars trwa od ponad dekady i nic nie zapowiada jego końca. Kolejne pokolenia fascynują się galaktycznym światem i z wielkim zapałem śledzą losy swoich ulubionych bohaterów. Dzisiaj przedstawię Wam trzy książki z serii Star Wars, które nadają się dla fanów w wieku szkolnym.


Star Wars. Przebudzenie mocy. Historia Rey” 


Na początek proponuję Historię Rey, która powstała na podstawie scenariusza Lawrence'a Kasdana, J.J. Abramsa i Michaela Arndta (nie brakuje w niej zdjęć z filmu, które wzbogacają książkę). Cała opowieść przedstawiona jest z perspektywy młodej dziewczyny, z którą wspólnie przeżywamy przygody. Rey mieszka na pustynnej planecie Jakku (rodzice ją tam zostawili), na której żyje się bardzo ciężko. Dziewczyna zajmuje się zdobywaniem jedzenia poprzez sprzedaż złomu. Jest to bardzo trudne i żmudne zajęcie. Codzienność umilają jej loty na zbudowanym symulatorze.

Los jednak odmienia życie Rey w momencie spotkania małego droida BB-8. Dzięki jej pomocy robot zostaje uratowany. Jak się okazuje robot ma tajną misję do wykonania.

Od tej pory zaczyna się pełna wyzwań przygoda. Rey opuszcza pustynną planetę, co raz na zawsze odmienia jej życie. Galaktyczna wojna pomiędzy nikczemnym Najwyższym Porządkiem, a nowo powstałym Ruchem Oporu przyniesie wiele zaskakujących zdarzeń...


Star Wars. Przebudzenie mocy”  


Film „Star Wars. Przebudzenie mocy” już przed premierą wzbudzał wielkie emocje. Fani na całym świecie z niecierpliwością czekali na pojawienie się go w kinie. I to właśnie dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen powstają specjalne gadżety, figurki i specjalne wydania. Jedną z takich dodatkowych atrakcji jest książka „Star Wars. Przebudzenie mocy”, ze zdjęciami filmowymi, którą została wzbogacona o nowe sceny. Jest więc bardzo cenną pozycją w kolekcji fanów sagi.

Kiedy po latach w Galaktyce znów nie ma spokoju i siły zła w postaci Nowego Porządku (z Kylo Renem na czele) chcą zniszczyć Ruch Oporu. Zaczyna się prawdziwa walka dobra ze złem. Okazuje się również, że bohaterski Luke Skywalker przepada bez wieści i jego przyjaciele próbują go odnaleźć. Ważną rolę odegra niezniszczalny BB-8, który uratowany zostaje przez Rey. Wspólnymi siłami zaczną działać w galaktyce...

Cała książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, tak by młodzi czytelnicy, nie mieli problemu z jej czytaniem. Jak na Gwiezdne Wojny przystało nie brakuje w niej akcji, kosmicznych wyzwań, sporej dawki humoru i nowych scen. Każdy kto pokochał Star Wars, pokocha też tę książkę, bo z pewnością spełnia oczekiwania wymagających fanów.Star Wars. Stacje Bojowe. Książka z modele do złożenia


I na koniec prawdziwa gratka dla fana Star Wars. Książka z modelem do złożenia dostarcza dzieciom mnóstwo zabawy. W środku znajdziemy książeczkę z ciekawymi zadaniami, a obok prawdziwy model do złożenia. Mój syn oczywiście zaczął zajmować się składaniem własnego AT-AT. Poradził sobie bez problemu i z piankowych części powstała niesamowita maszyna krocząca. W swoich zabawach Dawid często używa tej zabawki, wymyślając kolejne gwiezdne akcje :-)


Jeśli chodzi o książkę z zadaniami, a raczej wyzwaniami to jest ona bardzo ciekawa i potrafi na tyle zainteresować czytelnika, że spędzi z nią dużo czasu. Na początku dziecko musi wypełnić rubryki, w których wpisuje swoje imię wiek, planetę, zdolności i np. ulubiony pojazd. Kolejne zadania są bardzo różnorodne. Znajdziemy m.in. laserowe labirynty, tajne szyfry, miejsce na rysunki, zagadki i wykreślanki. Czasem jest łatwo, czasem trudno, ale na pewno ciekawie. Polecamy! :-)
Wszystkie propozycje wydane zostały przez Wydawnictwo EGMONT :-)Książki STAR WARS dla szkolniaków :-) Książki STAR WARS dla szkolniaków :-) Reviewed by Unknown on 06:39:00 Rating: 5

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.