Seria "POCZYTAJ ZE MNĄ": "Kot, który zgubił dom" i "Gdy pada deszcz. Przejście"
Jakiś czas temu pisałam Wam o bardzo fajnej serii dla dzieci Poczytaj ze mną. Mojemu synowi bardzo dobrze się czytało te książki, dlatego dzisiaj napiszę kilka słów o kolejnych dwóch tytułach tego cyklu. Oto one:


Kot, który zgubił dom” Ewa NowakCzytanka z tej serii nie jest wymyśloną bajką, lecz reportażem, opowiadającym historię, która zdarzyła się naprawdę. Przedstawia losy irackiej rodziny (składającej się z mamy, czterech córek i syna), która w dramatycznych okolicznościach, z powodu wojny domowej musi opuścić swój dom. Mimo, że mogą ze sobą zabrać tylko małą torbę, postanawiają, że ich ukochany kot Kunkush wyruszy z nimi.

Podróż jaką muszą odbyć jest bardzo trudna. Rodzina wraz z innymi uchodźcami płynie małym pontonem, chcąc dostać się do greckiej wyspy. Wyprawa trwa bardzo długo i odbywa się w ciężkich warunkach. Ale kiedy udaje im się dotrzeć do wyspy Lesbos są bardzo szczęśliwi. Niestety, nieszczęśliwy wypadek sprawił, że ukochany biały kocur wpadł do wody i nie można było go odnaleźć.

Wyobrażacie sobie, jaki to był trudny moment dla wszystkich. Ale to nie był koniec tej historii. Kunkushowi udało się przeżyć i trafił w dobre ręce. Ale czy wrócił do swojej rodziny? I jaką drogę musiał pokonać? Musicie przeczytać sami, a raczej Wasze dzieci, którym prawdziwe losy pięknego kota na pewno się spodobają. Przy okazji będą miały okazję zapoznać się z nowym gatunkiem literackim, jakim jest reportaż :-)

Gdy pada deszcz. Przejście” Zofia StaneckaKolejny tytuł reprezentuje uwielbiany przez dzieci gatunek fantasy. Bo kto jak kto, ale to dzieci mają największą wyobraźnię i chętnie czytają niestworzone historie. W tym przypadku czytelnicy przeżyją niesamowite przygody z kilkuletnią dziewczynką Gają. Dziewczynkę poznajemy w momencie, gdy narzeka na padający deszcz i rosnący bałagan w pokoju. Poza tym chciałaby mieć psa, a w miejscu jej zamieszkania jest to niemożliwe.

Brzmi zwyczajnie, ale wszystko się zmienia, gdy pewnej nocy Gaja za oknem dostrzega swoją sąsiadkę panią Smith. Staruszka nagle przemieniła się w elfią królową z wielkim psem przy boku i za pomocą magicznego kamienia zaczęła przechodzić do innego świata. Nasza ciekawska bohaterka musiała sprawdzić, co kryje się za tajemniczą bramą i pobiegła za panią Smith.

Inny świat okazał się bardzo niebezpieczny. Na szczęście z pomocą sąsiadki, jej brata Feandana i psów udało się pokonać groźne stwory. Przygód było wiele, wszystko było fascynujące, ale dziewczynka wybrała jednak swoją rzeczywistość. Ta bajka jest bardzo wciągająca i dużo się w niej dzieje (co moi chłopcy wprost uwielbiają). Jedyny minus to taki, że większość ilustracji jest zbyt ciemnych, za bardzo mrocznych.  
Seria "POCZYTAJ ZE MNĄ": "Kot, który zgubił dom" i "Gdy pada deszcz. Przejście" Seria "POCZYTAJ ZE MNĄ": "Kot, który zgubił dom" i "Gdy pada deszcz. Przejście" Reviewed by Unknown on 11:32:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.