„Reksio uczy. Kolory i kształty” Anna BelterReksio to jeden z najsłynniejszych psich bohaterów serialów animowanych. Pokochały go dzieci, a także dorośli, którzy z sentymentem wracają do czasów dzieciństwa. Nic więc dziwnego, że ten sympatyczny piesek cały czas obecny jest w polskich domach. Spotkamy go na ekranach telewizorów, ale także w książkach, które są równie ciekawe :-) Mogą się okazać także bardzo pomocne :-)


 
Reksio uczy to seria książeczek edukacyjnych dla najmłodszych czytelników. Twarda oprawa, duże ilustracje i proste słowa na pewno przypadną do gustu dzieciom w wieku od 0 do 3 lat. W naszej części maluchy wraz ze swoim ulubionym bohaterem zapoznają się z kolorami i kształtami.

Każda strona poświęcona jest jednej barwie i określonej figurze. Np. na zielonej stronie są przedmioty w kształcie kwadratów – prezent, zegar, kartka itp. Dodatkowo zamieszczony jest tam również krótki wierszyk, który jest prostą zagadką. Wszystkie obrazki są odpowiednio dobrane i przyciągają uwagę :-) Oprócz podstawowych kształtów znajdziemy również serduszka, gwiazdki, a nawet stożki. Wśród przedmiotów dzieci odnajdą zabawki, przedmioty codziennego użytku i smakołyki :-) Wszystko zostało posegregowane kolorami. Bardzo fajne są zagadki np. „Żółty jak słońce, ma kształt księżyca, Smakiem nie tylko małpki zachwyca” :-)

Nie można zapomnieć o najważniejszej postaci w tej książce, czyli o naszym Reksiu. Jest uśmiechnięty, radosny i pomaga w czytaniu. Taka nauka to sama przyjemność i na pewno spodoba się wielu maluchom. Poznawanie kolorów i kształtów w takim towarzystwie to świetna zabawa :-)

„Reksio uczy. Kolory i kształty” Anna Belter „Reksio uczy. Kolory i kształty” Anna Belter Reviewed by Unknown on 14:02:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.