„Basia uczy i bawi. W krainie pociągów” Zofia Stanecka

Dzisiaj chciałabym Wam udowodnić, że nauka wcale nie musi być nudna. Może być za to dobrą zabawą w towarzystwie ulubionej bohaterki książek dla dzieci. Mowa oczywiście o rezolutnej Basi, która cały czas zyskuje nowych czytelników. Tym razem dziewczynka zabiera nas do krainy pociągów. No to ruszamy!

Basia wraz z rodziną wybrała się na przejażdżkę pociągiem. Było to dla niej, jej brata i Misia Zdzisia duże przeżycie, ponieważ ten środek transportu krył w sobie wiele ciekawych miejsc. Taka podróż to ciekawa przygoda, którą wspólnie możemy przeżyć. Przy okazji ucząc się czegoś nowego.

A zaczynamy od poprowadzenia pociągu po torach, tak by dotarł we właściwe miejsce. To pierwsze zadanie, które czeka na dzieci. Kolejne są równie interesujące. Cała książeczka kryje w sobie wiele ciekawych zagadek i wyzwań. Jednak motywem przewodnim są literki i kilka cyferek. Każda strona poświęcona jest danej literce alfabetu i zadaniem dzieci jest napisanie jej w wyznaczonych miejscach, a także dorysowanie lub wymyślenie czegoś, co się z nią wiąże. A wszystko kręci się wokół pociągów, co oczywiście bardzo podobało się mojemu synowi :-) Uwielbia pociągi i mógłby mówić o nich godzinami, dlatego tak chętnie uzupełniał wszystko. Musiał m.in. łączyć w pary wagony, zapełniać towarami pociąg towarowy, kolorować czy dopasowywać cienie. Poza tym Basia zachęcała do zaadresowania wyjątkowej kartki pocztowej, wypełnienia biletu czy porządkowania bagaży. Wszystkie zadania były czytelne i zajmujące.

Połączenie ulubionej bohaterki, z fascynującymi pociągami i ciekawymi zadaniami sprawiło, że pożytecznie spędziliśmy czas. Taka książeczka jest bardzo pomocna przy nauce literek i liczenia i myślę, że innym dzieciom spodoba się tak samo.
„Basia uczy i bawi. W krainie pociągów” Zofia Stanecka „Basia uczy i bawi. W krainie pociągów” Zofia Stanecka Reviewed by Unknown on 14:15:00 Rating: 5

8 komentarzy:

 1. ciekawy blog:)
  xshandy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello from Spain: I just discovered your blog and I like the variety of topics that you write. Fashion and beauty are my hobbies with my Barbie doll collection. Right now I have a blog dedicated to those dolls that I invite you to visit: http://all4barbie.blogspot.com.es/ If you want we keep in touch. I already made me a follower of your blog.

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny blog, bardzo ładnie piszesz ;)
  Pozdrawiam
  NOWA NOTKA
  Obs za obs?
  Skomentujesz?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla dzieci książka na pewno jest bardzo fajna :)


  http://xyzilo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka książka może być fajnym prezentem dla młodszych członków rodziny :D. Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. super recenzja:* oby takich wiecej!

  nowy post o nadchodzącej zimie,blogu itd
  http://alexwberry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie napisana recenzja i bardzo fajna książka :)
  Pozdrawiam! :D
  Mój blog - klik ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny blog, już wiem, że bede wpadać tu częściej! ;D
  zapraszam do mnie, za każdą obserwacje się odwdzięczam .
  mania-wecandoit.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.