„Basia uczy i bawi. W krainie pociągów” Zofia Stanecka

Dzisiaj chciałabym Wam udowodnić, że nauka wcale nie musi być nudna. Może być za to dobrą zabawą w towarzystwie ulubionej bohaterki książek dla dzieci. Mowa oczywiście o rezolutnej Basi, która cały czas zyskuje nowych czytelników. Tym razem dziewczynka zabiera nas do krainy pociągów. No to ruszamy!

Basia wraz z rodziną wybrała się na przejażdżkę pociągiem. Było to dla niej, jej brata i Misia Zdzisia duże przeżycie, ponieważ ten środek transportu krył w sobie wiele ciekawych miejsc. Taka podróż to ciekawa przygoda, którą wspólnie możemy przeżyć. Przy okazji ucząc się czegoś nowego.

A zaczynamy od poprowadzenia pociągu po torach, tak by dotarł we właściwe miejsce. To pierwsze zadanie, które czeka na dzieci. Kolejne są równie interesujące. Cała książeczka kryje w sobie wiele ciekawych zagadek i wyzwań. Jednak motywem przewodnim są literki i kilka cyferek. Każda strona poświęcona jest danej literce alfabetu i zadaniem dzieci jest napisanie jej w wyznaczonych miejscach, a także dorysowanie lub wymyślenie czegoś, co się z nią wiąże. A wszystko kręci się wokół pociągów, co oczywiście bardzo podobało się mojemu synowi :-) Uwielbia pociągi i mógłby mówić o nich godzinami, dlatego tak chętnie uzupełniał wszystko. Musiał m.in. łączyć w pary wagony, zapełniać towarami pociąg towarowy, kolorować czy dopasowywać cienie. Poza tym Basia zachęcała do zaadresowania wyjątkowej kartki pocztowej, wypełnienia biletu czy porządkowania bagaży. Wszystkie zadania były czytelne i zajmujące.

Połączenie ulubionej bohaterki, z fascynującymi pociągami i ciekawymi zadaniami sprawiło, że pożytecznie spędziliśmy czas. Taka książeczka jest bardzo pomocna przy nauce literek i liczenia i myślę, że innym dzieciom spodoba się tak samo.
„Basia uczy i bawi. W krainie pociągów” Zofia Stanecka „Basia uczy i bawi. W krainie pociągów” Zofia Stanecka Reviewed by Dawid Dawito on 14:15:00 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.