„Przewodnik. W głowie się nie mieści” Bynghall Steve
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 64
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2015
Cena detaliczna: 29,99 zł

Najnowszy film animowany pt. „W głowie się nie mieści” okazał się wielkim kinowym przebojem na całym świecie. Historia dziewczynki o imieniu Riley zachwyciła nie tylko młodszych widzów, lecz także dorosłych, których wciągnęła fabuła filmu. Nic więc dziwnego, że produkcja Disneya i Pixara w dalszym ciągu zyskuje nowych fanów, którzy interesują się wszystkim, co związane jest z tą niezwykłą bajką. Naprzeciw ich oczekiwaniom wydawnictwo Egmont wydało coś specjalnego - „Przewodnik. W głowie się nie mieści”, będący prawdziwym vademecum po świecie umysłu bohaterki filmu.

Muszę przyznać, że mi również bardzo podobała się ta animacja. Mój syn oglądał ją z dużym zainteresowaniem. I choć nie wszystko było dla niego zrozumiałe, to przekaz odebrał we właściwy sposób. Myślę, że taki Przewodnik może okazać się bardzo fajnym uzupełnieniem filmu, umożliwiającym zgłębienie tematu świata emocji.

W książce krok po kroku opisane są emocje rządzące umysłem dziewczynki, a także przedstawione jest jej życie. Dowiadujemy się co czuje 11-latka po przeprowadzce do nowego, innego miasta, w którym nie może się odnaleźć. To, co rozgrywa się w jej głowie to fascynujące perypetie różnych odczuć: Radości, Smutku, Gniewu, Strachu i Odrazy, które chcą przejąć panowanie nad sterami umysłu dziewczynki. Ale nie tylko o emocjach jest mowa. Cały niezwykły zespół mechanizmów ma wpływ na zachowanie bohaterki. Centrala, wyspy osobowości, regały pamięci, Kraina Wyobraźni czy Wytwórnia Śpioch to bardzo ważne miejsca w głowie dziewczynki.

Historia Riley to bardzo barwnie i trafnie przedstawiony świat emocji dziecka, które musi mierzyć się z różnymi życiowymi wyzwaniami. Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłowości i wyobraźni autorów, którzy stworzyli historię różniącą się od innych filmów, przez co opowieść zyskuje na wyjątkowości. Książka, będąca przewodnikiem po „W głowie się nie mieści” na pewno spodoba się wszystkim fanom filmu, ponieważ jest bardzo fajnie wydana i w przejrzysty sposób obrazuje świat sympatycznej dziewczynki.

„Przewodnik. W głowie się nie mieści” Bynghall Steve „Przewodnik. W głowie się nie mieści” Bynghall Steve Reviewed by Unknown on 13:27:00 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Bajka genialna. Poszłam z chłopakiem do kina, mimo że "niby" dorośli i już nie powinno nas to wzruszać, ble ble... ryczeliśmy jak bobry. Cały sweter zasmarkany... Genialne.
    Obserwuję. :)

    http://rozenksiazek.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest to książka zdecydowanie dla mojej dziewczynki, którą targają niezliczone ilości emocji, skrajnie różnych.....

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.