"NLP w balerinkach, czyli jak szybko, łatwo i przyjemnie stać się szczęśliwą kobietą" Agnieszka Ornatowska


 
Na rynku wydawniczym jest sporo książek, które zachęcają nas do zmiany swojego życia. Duża część z nich zawiera powtarzające się slogany, które tak naprawdę trudno wcielić w życie. Ale są też takie tytuły jak np. NLP w balerinkach, czyli jak szybko, łatwo i przyjemnie stać się szczęśliwą kobietą, które w praktyczny sposób podchodzą do sprawy :-) Bo jak się okazuje, opierając się na technikach NLP i stosując je na co dzień, możemy osiągnąć więcej niż nam się wydaje.


 
A czym w ogóle jest NLP? To tzw. programowane neurolingwistyczne, które jest sztuką komunikacji z samym sobą i innymi. Nazwa została wymyślona przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby podkreślić powiązanie między procesami neurologicznymi, językiem i wzorcem zachowań, którymi ludzie się kierują.

A jaki wpływ NLP może mieć na codzienne życie? Otóż spory, jeśli tylko zechcemy :-) Książka o której dzisiaj piszę skierowana jest do kobiet, które mają dość stresu, szpilek i sztywnych uniformów (i nie mam tu na myśli dosłownego znaczenia). Tak jak buty można zmienić na wygodne balerinki, tak samo można odmienić swój los. Ale przejdźmy do konkretów :-)

Każdy człowiek tworzy sobie wewnętrzną „mapę” rzeczywistości. Jest ona naszym punktem odniesienia, sumą przeżyć i doświadczeń. Nie jest ona jednak obiektywna. Sztuką jest dotarcie do map innych ludzi i akceptowanie rzeczywistości. Za pomocą technik NLP możemy zrozumieć pewne procesy i dostosować je do swojego życia. Poniżej wypiszę kilka ciekawych wątków, o których możecie przeczytać w książce i przy których znajdują się praktyczne rady, co do ich zastosowania:

- to, o czym myślimy wpływa na nasze emocje i ciało
 
- pozbycie się wszystkich negatywnych emocji, spojrzenie na świat z odpowiedniej perspektywy, odsuwanie myśli czy pożegnanie się z wewnętrznym krytykiem pomoże w pozytywnym nastawieniu

- to, co stoi na przeszkodzie do naszego szczęścia to lęk, porównywanie się do innych i wpływ otoczenia

- siła śmiechu i korzyści z ruchu są nieocenione


- przyjaźń z naszą podświadomością jest naprawdę możliwa i bardzo przydatna


- kontakt z innymi i „sposoby” na dopasowanie się do rozmówcy zaskoczą nie jedną osobę

- moc skojarzeń czy prawo przyciągania to bardzo ciekawe tematy
 

- bardzo interesujący jest rozdział o półkulach mózgu i ich aktywowaniu zwłaszcza w momentach złości (bardzo praktyczne wskazówki)

Te i kilka innych tematów zostały w bardzo ciekawy sposób opisane w książce i w każdy rozdziale znajdziemy praktyczne wskazówki. Przy okazji dowiemy się wiele na temat funkcjonowania naszego mózgu i przekonamy się, że szczęście to stan umysłu. I takiego pozytywnego stanu Wam życzę ;-)

"NLP w balerinkach, czyli jak szybko, łatwo i przyjemnie stać się szczęśliwą kobietą" Agnieszka Ornatowska "NLP w balerinkach, czyli jak szybko, łatwo i przyjemnie stać się szczęśliwą kobietą" Agnieszka Ornatowska Reviewed by Unknown on 13:34:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.