Gra planszowa „Goool! Mistrzostwa”Mistrzostwa Europy jeszcze trwają i dostarczają fanom piłki nożnej wielu wrażeń. I choć nasza drużyna nie gra dalej w turnieju to i tak jesteśmy z nich dumni i z zapałem śledzimy kolejne mecze. I choć w moim domu jestem jedyną kobietą to na równi z chłopakami przeżywam piłkarskie emocje. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam nie książkę, a grę, która na pewno zainteresuje młodszych kibiców (ale nie tylko!) :-)

Poznajcie grę planszową Goool! Mistrzostwa Wydawnictwa Egmont, która dostarczy dzieciom rozrywki na wiele godzin. Zabawa okaże się tak wciągająca, że przeżyjecie własne Euro 2016 w domu ;-) 
 

Zasady początkowo mogą wydać się trudne (tak się wydawało mojemu 7-latkowi), ale już po chwili wszyscy zrozumieją, w jaki sposób toczyć ma się rozgrywka.

Do wyboru mamy wariant podstawowy i zaawansowany. Na początek warto zacząć od tego pierwszego, by w pełni pojąć zasady gry. Zaczynamy od rozstawienia zawodników na planszy (która jest dwustronna). Rzucamy kostką i w zależności od liczby oczek przesuwamy się w kierunku piłki. Jeśli do niej dojdziemy to musimy ją wykopnąć (korzystamy również z darmowego punktu ruchu). Dalej możemy podawać do innych zawodników, rozgrywając to w ten sposób, żeby dotrzeć na pole karne przeciwnika. A później pozostaje nam tylko strzelanie gola :-) Piłkarze mogą przemieszczać się w linii prostej, natomiast piłkę można podawać po skosie. Dozwolone jest również podkręcanie :-)

Cała gra jest bardzo ciekawa i uczy taktycznego myślenia. Dobre podania pozwalają osiągnąć cel i zdobyć bramkę. Dodatkowo gra rozgrywa się na czas i za pomocą specjalnych znaczników odliczamy upływający czas.


Fani piłki nożnej na pewno zakochają się w tej planszówce. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób w wieku od 8-108 lat, ale można toczyć też rodzinne rozgrywki :-) Dużym plusem jest też solidne wykonanie gry, zarówno piłkarzyki, kostki jak i plansza są zrobione z mocnych materiałów i wytrzymają nawet największe piłkarskie boje :-) Szczerze polecamy!Gra planszowa „Goool! Mistrzostwa” Gra planszowa „Goool! Mistrzostwa” Reviewed by Unknown on 08:02:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.