„Widzę to - Kółeczka” i „Widzę to - Kwadraty” Joanna Babula (ilustr.)

Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron:
8

Oprawa:
Całokartonowa

Rok wydania:
2015

Cena detaliczna:
3,99 zł

Wielu ludziom wydaje się, że książki czyta się dzieciom od pewnego wieku. Nic bardziej mylnego. Już nawet 3-miesięczny niemowlak może czerpać korzyści z obcowania z książką. Właśnie dla takich maluchów powstała seria „Widzę to” Wydawnictwa Olesiejuk, która skupia się na najmłodszych czytelnikach.

Dwie książeczki – jedna zapełniona kółeczkami, druga kwadratami. Obie w barwach kontrastowych – żółtym, czerwonym, czarnym i białym. Geometryczne kształty znajdują są na każdej stronie. Można by rzecz, że co to takiego... Zwykłe kolorowe kształty. Jednak w przypadku niemowlaków takie wzory nabierają innego znaczenia. Małe dzieci widzą przestrzeń dwuwymiarową, dlatego bardzo chętnie przypatrują się takim kontrastowym wzorom. Dzięki temu stymulują zmysły i uczą się czegoś nowego.

Poza tym kiedy poświęcamy czas na wspólne oglądanie książeczki to wzmacniamy naszą więź z dzieckiem. Przyzwyczajamy go także do czytania, co z pewnością zaprocentuje później.

Książeczki posiadają twardą oprawę i są bezpieczne. Mogą stać się wspaniałym prezentem dla noworodka zamiast np. tradycyjnej grzechotki. Dziecko się zainteresuje, a mama trochę odetchnie :-)
„Widzę to - Kółeczka” i „Widzę to - Kwadraty” Joanna Babula (ilustr.) „Widzę to - Kółeczka” i „Widzę to - Kwadraty” Joanna Babula (ilustr.) Reviewed by Dawid Dawito on 13:44:00 Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.