„Widzę to - Kółeczka” i „Widzę to - Kwadraty” Joanna Babula (ilustr.)

Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron:
8

Oprawa:
Całokartonowa

Rok wydania:
2015

Cena detaliczna:
3,99 zł

Wielu ludziom wydaje się, że książki czyta się dzieciom od pewnego wieku. Nic bardziej mylnego. Już nawet 3-miesięczny niemowlak może czerpać korzyści z obcowania z książką. Właśnie dla takich maluchów powstała seria „Widzę to” Wydawnictwa Olesiejuk, która skupia się na najmłodszych czytelnikach.

Dwie książeczki – jedna zapełniona kółeczkami, druga kwadratami. Obie w barwach kontrastowych – żółtym, czerwonym, czarnym i białym. Geometryczne kształty znajdują są na każdej stronie. Można by rzecz, że co to takiego... Zwykłe kolorowe kształty. Jednak w przypadku niemowlaków takie wzory nabierają innego znaczenia. Małe dzieci widzą przestrzeń dwuwymiarową, dlatego bardzo chętnie przypatrują się takim kontrastowym wzorom. Dzięki temu stymulują zmysły i uczą się czegoś nowego.

Poza tym kiedy poświęcamy czas na wspólne oglądanie książeczki to wzmacniamy naszą więź z dzieckiem. Przyzwyczajamy go także do czytania, co z pewnością zaprocentuje później.

Książeczki posiadają twardą oprawę i są bezpieczne. Mogą stać się wspaniałym prezentem dla noworodka zamiast np. tradycyjnej grzechotki. Dziecko się zainteresuje, a mama trochę odetchnie :-)
„Widzę to - Kółeczka” i „Widzę to - Kwadraty” Joanna Babula (ilustr.) „Widzę to - Kółeczka” i „Widzę to - Kwadraty” Joanna Babula (ilustr.) Reviewed by Unknown on 13:44:00 Rating: 5

1 komentarz:

 1. Świetnie prowadzisz bloga, posty są naprawdę przemyślane i cudownie napisane! + przepiękne zdjęcia. Jesteś wzorem do naśladowania wśród blogerek :)
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Mam prośbę, znalazłabyś trochę wolnego czasu do poklikania w linki do CHOIES w moim ostatnim poście? Bardzo mi zależy, ponieważ pragnę rozwijać bloga poprzez lepsze look'i co umożliwia mi CHOIES. Byłabym bardzo wdzięczna, po kliknięciu w każdy link trzeba poczekać 15 s na tej stronie, bo inaczej kliknięcie się nie liczy. Koniecznie napisz mi czym mogłabym się odwdzięczyć :)

  Mój blog

  POMOŻESZ?-Jeśli tak, to koniecznie napisz mi w komentarzu na moim blogu!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.