„Poznaj samoloty z Karolem. Mały chłopiec” Belineau Nathalie, Beaumont Emilie


Wydawnictwo:
Olesiejuk
Liczba stron: 14
Oprawa: Książka całokartonowa
Rok wydania: 2015
Cena detaliczna: 19,99 zł

 
Seria „Mały chłopiec” jest nam dobrze znana. To właśnie dzięki niej moi synowie poznali różne pojazdy i maszyny. Zebrali sporą kolekcję książek, do której co jakiś czas chętnie wracają.

Tym razem w nasze ręce trafiła książka „Poznaj samoloty   z Karolem” Wydawnictwa Olesiejuk. Jest ona w większym formacie i wzbogacona w różne, ciekawe zadania. Muszę przyznać, że zarówno mój 2-latek jak i 5-latek z wielkim zaangażowaniem czytali i wskazywali szukane elementy.

Dzieci z pomocą sympatycznego bohatera Karola poznają różne rodzaje samolotów: turystyczne, pasażerskie, gaśnicze, myśliwskie i starodawne. Krótkie informacje przybliżają im funkcje tych latających maszyn.

Jednak największą zaletą tej książki jest nauka spostrzegawczości i wzbogacenie wiedzy na temat samolotów. Na każdej stronie zamieszczone są pytania i zadania do rozwiązania. Nie są one trudne, dlatego dzieci z pewnością sobie z nimi poradzą. Czasem trzeba policzyć wszystkich pilotów, wskazać silniki lub pokazać palcem, gdzie znajdują się dane elementy samolotu. To wszystko rozwija zmysł obserwacji i przy okazji jest świetną zabawą!

Poznaj samoloty z Karolem” jest pięknie wydaną i interesującą książką dla każdego małego fana maszyn latających. Ilustracje są kolorowe i ciekawe, a zadania wciągające. Już teraz starszy syn złożył zamówienie na kolejne książki z tej serii :-)
„Poznaj samoloty z Karolem. Mały chłopiec” Belineau Nathalie, Beaumont Emilie „Poznaj samoloty z Karolem. Mały chłopiec” Belineau Nathalie, Beaumont Emilie Reviewed by Unknown on 03:04:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.