„Calvin i Hobbes. To magiczny świat. Tom 9” Bill Watterson

Wydawnictwo: Egmont

Liczba stron:
 
168

Oprawa: Miękka

Rok wydania: 2016

Cena detaliczna: 29,99 zł
 
 
 
 
O komiksach pisałam już wiele razy, ale nie mam przecież żadnego limitu :-) Tym razem opowiem Wam o dwóch sympatycznych postaciach, wykreowanych przez zdolnego rysownika. Posłuchajcie...

30 lat temu Bill Watterson porzucił pracę w agencji reklamowej i zaczął tworzyć komiksy. Jego pasja została doceniona i autor był wielokrotnie nagradzany za swoje prace. W dalszym ciągu ukazują się przekłady jego dzieł. To dowód na to, że warto pochylić się nad jego oryginalną twórczością.

Dzisiaj przedstawię Wam swoją opinię na temat dziewiątego tomu serii Calvin i Hobbes, zatytułowanej „To magiczny świat”. Komiks jest niesamowity. Historia 6-letniego chłopca i jego przyjaciela tygrysa potrafi rozweselić nawet największego poważniaka :-) 
 
Nasz bohater ma głowę pełną zwariowanych pomysłów i ambitnie wciela je w życie. Efekty są różne, ale to nieważne, bo chłopiec ma na wszystko odpowiedź. We wszystkich akcjach towarzyszy mu tygrys (który nie wiedzieć czemu, dla innych jest tylko pluszakiem), który zawsze trafnie potrafi ocenić sytuację :-) Przygody Calvina i Hobbesa są wciągające i bardzo zabawne. We wszystkich historyjkach mnóstwo jest dowcipnych i mądrych (ideologicznych) tekstów. Jest bardzo życiowo :-)

Perypetie Calvina z rodzicami, koleżanką Zuzią czy nauczycielką Panią Kornik zaskoczą nie jednego fana komiksów. W tym tomie nie zabraknie też przybyszów z innej planety... Ale o tym musicie przekonać się sami.

Na zakończenie powiem, że każdy kto lubi komiksy znajdzie w tej książce coś dla siebie. Przede wszystkim wszystko przedstawione jest w dowcipny sposób i na wysokim poziomie artystycznym. A o to przecież w komiksach chodzi.

„Calvin i Hobbes. To magiczny świat. Tom 9” Bill Watterson „Calvin i Hobbes. To magiczny świat. Tom 9” Bill Watterson Reviewed by Unknown on 13:05:00 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Dla mnie zwycięzcą jest każdy komiks i powieść, gdzie występuje jakiś zwierzak. :D Pozdrawiam! :)

    www.majuskula.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.