„Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce” Yvette Żółtowska-Darska

Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 192
Oprawa: Flexi
Rok wydania: 2015
Cena detaliczna: 29,99 zł

Cristiano Ronaldo (a dokładniej Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko) to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Jest idolem i wzorem do naśladowania zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie wszyscy jednak wiedzą jaką drogę przebył, by osiągnąć tak wiele. Specjalnie dla prawdziwych fanów futbolu powstała książka „Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce” autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej, która przybliża postać tego gracza wszech czasów. Jest to druga pozycja z serii o piłkarzach, będąca prawdziwym kompendium wiedzy każdego kibica piłki nożnej.

Książkę można podzielić na trzy rozdziały, przedstawiające różne etapy w życiu Ronaldo. 
 
A wszystko zaczęło się na pięknej wyspie Maderze... Cristiano już jako mały chłopiec zdradzał piłkarski talent. Całe dnie spędzał na doskonaleniu swoich umiejętności. Kiedy trafił do pierwszego klubu spełniło się jego wielkie marzenie. Jednak jego drużyna ciągle przegrywała, choć Ronaldo był świetny. To było bardzo trudne dla chłopca. W trakcie jednego z meczów jego ojciec powiedział mu słowa, które już na zawsze trafiły do jego serca - „Tylko słabi uznają siebie za pokonanych”. Była to dla niego bardzo cenna lekcja.

Kolejne lata jego życia były dla niego wielkim wyzwaniem i ukształtowały jego psychikę. W wieku 12 lat opuścił wyspę i musiał zmierzyć się z życiem z dala od rodziny. Trzy lata później wykryto u niego arytmię serca, która mogła przekreślić jego marzenia. Na szczęście operacja pozwoliła mu na powrót do gry. Ronaldo był urodzonym wojownikiem, zdeterminowanym, zdolnym, w 100% oddanym piłce nożnej. To wszystko zaprowadziło go na sam szczyt.

Czytając książkę dowiadujemy się z jakimi przeciwnościami mierzył się Cristiano, jak przebiegały jego najważniejsze mecze, a także jak został najdroższym piłkarzem w historii. Jednak nie wszystkie informacje dotyczą piłki nożnej. Młodzi czytelnicy znajdą tam również informacje geograficzne i historyczne oraz ciekawostki na temat regionów, które zamieszkiwał Ronaldo. Książka zawiera mnóstwo zdjęć samego Ronaldo oraz miejsc związanych z jego historią. Dla każdego fana to obowiązkowa pozycja.

Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce” już stała się bestsellerem i wcale się nie dziwię. To nie tylko opis życiorysu znanego piłkarza, ale także opowieść o ogromnej determinacji, ciężkiej pracy i spełnianiu marzeń. A dla nich warto poświęcić naprawdę wiele.„Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce” Yvette Żółtowska-Darska „Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce” Yvette Żółtowska-Darska Reviewed by Unknown on 15:06:00 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Od dawna chciałam przeczytać, może właśnie nadszedł na nią czas! Obserwuję :*
    Pozdrawiam www.filigranoowa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.