"Na wszystko jest sposób" Renata PiątkowskaWydawnictwo: Literatura
Liczba stron:
104
Oprawa:
Twarda
Rok wydania:
2013

Cena detaliczna:
24,90 zł


Kiedy czytam mojemu synowi, on bardzo często utożsamia się z postacią czytanej opowieści i w wyobraźni przenosi się w jej świat. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko jego sympatię zyskał kilkuletni Piotruś, bohater książki „Na wszystko jest sposób” wydanej przez Wydawnictwo Literatura. Dzieło pani Renaty Piątkowskiej zyskało również szersze uznanie i otrzymało nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci.

Pod zachęcającą okładką w twardej oprawie kryje się dziesięc historii, opowiedzianych z perspektywy małego przedszkolaka. Każda z nich jest mądrą i ciepłą opowieścią, w której czytelnicy znajdą coś dla siebie. Jest historia o sąsiadce, która na pierwszy rzut oka wygląda jak czarownica, są potwory w pokoju, z którymi trzeba się zmierzyć, czy zarazki, które trzeba wyprowadzić na spacer ;-) Na uwagę zasługuję opowieść o nowym chłopcu, który nie został od razu zaakceptowany przez dzieci, a także lekcja dobrego traktowania zwierząt. To wszystko przekazane jest w przystępny i interesujący sposób, co jest ogromną wartością tej książki.

Na końcu każdego rozdziału zawsze przychodzi pora na najlepszą bajkę wymyśloną przez Piotrka, która dopełnia opisywaną wcześniej historię. Bajki są niezwykłe i również wnoszą coś bardzo cennego w świat dziecka. W całej książce nie brakuje też zabawnych dialogów i sytuacji, które wyjątkowo podobały się mojemu synowi. A ilustracje w niej zawarte są bardzo fajne.

Piotruś jest rezolutnym chłopcem, bacznym obserwatorem świata, który każdego dnia uczy się czegoś nowego. Interesuje go wiele rzeczy, zadaje mnóstwo pytań, doświadcza również wielu emocji. Jednak na wszystko znajduje sposób :-)


"Na wszystko jest sposób" Renata Piątkowska "Na wszystko jest sposób" Renata Piątkowska Reviewed by Unknown on 14:03:00 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Jakiś czas temu zastanawiałam się nad zakupem tej książki, ale nie mogłam jej dostać i jakoś mi umknęło... Teraz muszę ją koniecznie kupić zwłaszcza po takiej recenzji :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.