Akcja POCZYTAJ ZE MNĄ Zawsze popieram wszystkie akcje promujące czytelnictwo w Polsce. Dzisiaj dołączyłam do jednej z nich i Was również zapraszam:-) Szczegóły poniżej:


Jeżeli idea wspierania czytelnictwa w Polsce, zwłaszcza wśród dzieci, jest ci bliska, to dołącz do naszej akcji POCZYTAJ ZE MNĄ.

Odpowiedz na poniższe pytania i zamieść je wraz ze swoimi odpowiedziami na swoim blogu. Zaproś znajomych do udziału w ankiecie i przekonaj innych, dlaczego wspólne czytanie rozwija słownictwo, poszerza horyzonty i jest jednym z najlepszym sposobów na wspólne spędzenie czasu.  Opowiedz nam i swoim czytelnikom o swoich wspomnieniach związanych z książkami i tym, dlaczego regularnie odwiedzasz różnorodny świat literatury.

Dołącz do akcji!
Zasady akcji: 

1. Zamieść wpis ze swoimi odpowiedziami na pytania
2. Zaproś znajomych do udzielenie własnych odpowiedzi na pytania.

3.
Promuj razem z nami czytelnictwo w Polsce!

4. Dołącz do naszej dyskusji nad dobrymi książkami dla dzieci na stronie www.facebook.com/GalaktykaCzytelnika
 
Napisz do nas wiadomość na Facebooku jeśli chciałabyś pochwalić się swoimi odpowiedziami z czytelnikami www.facebook.com/GalaktykaCzytelnika
Wybrane odpowiedzi lub ankietę w całości zalinkujemy na fanpagu.

Zapraszamy!
A oto moje odpowiedzi na pytania: 
Od kiedy prowadzisz bloga? 
Od stycznia tego roku.

Skąd pomysł na blog?
Z miłości do książek, czytania i pisania. Uwielbiam zanurzać się w literackim świecie, a później dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi. 
 
Czy pamiętasz swoją pierwszą książkę w życiu?
Pierwszej nie pamiętam, bo było to bardzo dawno temu. Ale pierwsza książka z dzieciństwa, która przychodzi mi na myśl to „Brzechwa dzieciom” - zdecydowanie ponadczasowa i również w życiu moich synów odegrała ważną rolę.

Dlaczego warto czytać dzieciom/z dziećmi?
Powodów jest tysiące i każdy z nich jest bardzo ważny. Dzięki czytaniu dzieci wzbogacają słownictwo, rozwijają wyobraźnię, poszerzają horyzonty i przeżywają różne emocje wraz z bohaterami książek. Nie ma nic piękniejszego niż czytająca mama lub tata, którzy poświęcają czas swoim dzieciom. Czytanie przynosi długofalowe efekty i przede wszystkim jest świetnym sposobem na życie :-)

Co myślisz o polskiej literaturze dla dzieci?
Wybór książek dla dzieci jest bardzo duży, ale nie wszystkie są dla nich odpowiednie. Na szczęście przybywa książek, które są wartościowe i wnoszą coś w życie małych czytelników. 
 
Czy ilustracje w książkach są ważne?
To zależy od książki. Ale przeważnie ilustracje odgrywają bardzo ważną rolę. Wzbudzają zaciekawienie, rozśmieszają i dopełniają treść. Są takie książki, których ilustracje aż zachwycają czytelników.

Twój ulubiony gatunek literacki?
Jest ich kilka i czasem się zmieniają. Na ten moment interesują mnie reportaże, literatura piękna i psychologia.

Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?
Zdecydowanie „Dzieci z Bullerbyn”. Jako mała dziewczynka czytałam ją kilka razy, utożsamiałam się z bohaterami i po prostu ją uwielbiałam. Wróciłam do niej już w wieku dorosłym i przeczytałam ją z wielkim sentymentem.

Czy wyobrażasz sobie świat bez książek?
Nie!!! :-) Mój świat byłby uboższy i smutniejszy. Nawet nie chcę sobie wyobrażać takiego scenariusza.

Jak myślisz, dlaczego połowa Polaków nie czyta książek?
Na pewno nie z braku czasu, ale raczej z braku chęci. A wszystko dlatego, że nikt nie podsunął im tej „właściwej” książki, która by wszystko zaczęła i wywołała głód czytania. 
 
Dokończ zdanie –  Poczytaj ze mną, bo…
to właśnie od ciebie zależy czy pokażesz mi fascynujący świat książek, dzięki którym będę mógł stać się lepszym człowiekiem.
 
Akcja POCZYTAJ ZE MNĄ Akcja POCZYTAJ ZE MNĄ Reviewed by Unknown on 13:52:00 Rating: 5

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.