„Basia. Gdzie jest Kajetan? Wielkie kolorowanie” Zofia Stanecka


Wydawnictwo: Egmont

Liczba stron: 64

Oprawa: Miękka

Rok wydania: 2015

Cena detaliczna: 14,99 zł
 
Jest taka książka, która pozwala dzieciom w kreatywny sposób ją współtworzyć. Na dodatek jej główną bohaterką jest Basia, ulubienica małych czytelników, którą dobrze znamy i cenimy. Tym razem towarzyszymy dziewczynce w poszukiwaniu jej przyjaciela żółwia, który się gdzieś zgubił. Jest więc zagadka, jest kolorowanie i wypełnianie, a także dobra zabawa. A wszystko w książce „Basia. Gdzie jest Kajetan? Wielkie kolorowanie” Wydawnictwa Egmont.

Żółw Basi zaginął, a ona postanawia poszukać go w zoo. Jest to początek niezwykłej przygody z małą bohaterką. Bo książka o której mowa nie jest zwyczajna. Jest tak skonstruowana, by dać upust dziecięcej wyobraźni. Każda strona przeznaczona jest bowiem do wypełnienia, uzupełnienia lub pokolorowania. I to jest największy jej atut.

W trakcie poszukiwań dziewczynka spotyka i poznaje różne zwierzęta. Rolą dziecka jest uzupełnienie każdej strony według własnego uznania. Są motylki do ozdobienia, rybki do kolorowania, wąż któremu trzeba dorysować wzór czy dzikie koty, którym rysuje się umaszczenie. Ale nie wszystko jest proste i oczywiste. Czasami dziecko musi samo dopasować zwierzątka do wydawanych przez nie odgłosów albo samo uzupełnić stronę zgodnie ze swoim pomysłem. Książka jest pełna takich wyzwań i każdy znajdzie coś dla siebie. Mój syn jak tylko ją dostał w swoje ręce to od razu zabrał się do pracy. Kolorował, dorysowywał, uzupełniał i tworzył różne ciekawe rzeczy.

Czy żółw się znalazł i jaki był koniec tej opowieści? Tego nie zdradzę. Napiszę tylko, że mali czytelnicy zmierzą się z napisaniem oryginalnego zakończenia.

Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z takiego rodzaju, nietypową książką. Ale przyznaję, że spełniła swoje zadanie, bo mój starszak bardzo się zaangażował i przez kilka dni starannie ją uzupełniał. „Basia. Gdzie jest Kajetan? Wielkie kolorowanie” sprawia, że dziecko rozwija swoją kreatywność i wyobraźnię, fajnie spędza czas i pomaga swojej ulubionej bohaterce w poszukiwaniu żółwia. Poza tym wszystko opisane jest w zabawny i przystępny sposób. Nie ma więc miejsca na nudę.

„Basia. Gdzie jest Kajetan? Wielkie kolorowanie” Zofia Stanecka „Basia. Gdzie jest Kajetan? Wielkie kolorowanie” Zofia Stanecka Reviewed by Unknown on 00:34:00 Rating: 5

1 komentarz:

  1. uuuu to coś dla mojej córki :) KOcha książki, a gdyby jeszcze mogła w takiej kolorować co równie mocno uwielbia....... trafiona propozycja wydawnictwa :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.