"Basia i piłka nożna" Zofia Stanecka


Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 24
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2015
Cena detaliczna: 14,99 zł

Dziecięcy świat pełen jest fascynujących zainteresowań, nieoczekiwanych zdarzeń, a także trudnych emocji. Wie o tym Basia, bohaterka książki Zofii Staneckiej, którą czytelnicy mieli okazję poznać we wcześniejszych pozycjach z tej serii. Ta sympatyczna dziewczynka ma głowę pełną pomysłów, co nie zawsze dobrze się kończy. Jednak każde wydarzenie w jej życiu jest zawsze jakąś mądrą lekcją, co sprawia, że ta książka jest dla mnie wyjątkowa.

Tym razem wszystko kręci się wokół piłki nożnej. Tata oraz brat Janek są zafascynowani tym sportem i zawsze razem oglądają mecze. Dla Basi to tylko okazja do późniejszego kładzenia się spać. Jednak w pewnym momencie jej uwagę zwraca kolekcja kart z piłkarzami, która należy do jej starszego brata. Gdy Janek przyłapuje siostrę na przeglądaniu albumu, ta nieopatrznie wkłada najcenniejszą kartę do kieszeni. I tu zaczyna się całe zamieszanie... Chłopiec jest rozgniewany i przeżywa trudne chwile, z kolei Basia czuje wstyd i trudno jej się przyznać do schowania karty, która jak się później okazało pogniotła się i zniszczyła.

Co było dalej? Przeczytajcie sami. Powiem tylko, że zarówno przyznawanie się do winy jak i wybaczanie nie jest łatwe, ale jest bardzo ważne nie tylko w przypadku skłóconego rodzeństwa. Podobało mi się również zakończenie „Basi i piłki nożnej”, w którym mała bohaterka wraz z Jankiem biorą udział w rodzinnym meczu. I jest to emocjonująca rozgrywka, pozwalająca dzieciom na wzajemną współpracę.

„Basia i piłka nożna” Wydawnictwa Egmont to książka zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Pokazuje bowiem w jaki sposób można rozwiązywać problemy i jak ważny jest wzajemny szacunek. Na uwagę zasługują również świetne ilustracje, które są dopełnieniem tej wartościowej książki."Basia i piłka nożna" Zofia Stanecka "Basia i piłka nożna" Zofia Stanecka Reviewed by Unknown on 14:09:00 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Wiem, komu ją podsunąć i z pewnością to zrobię :)

    Zapraszam do mnie na www.maialis.pl :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubimy Basię z synkiem. Świetne książki i przygody :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.