„Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych cz.1” Barbara Wicher

Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron: 64
Oprawa: Miękka klejona
Rok wydania: 2015
Cena detaliczna: 11,90 zł

To niesamowite, ile ciekawych rzeczy może kryć się w jednej książce. Interesujące i proekologiczne opowieści, zagadki, naklejki i karty memo - to wszystko znajduje się w kolejnej pozycji z kolekcji „Pierwsze czytanki” pt. „Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych (cz.1)". To nasze pierwsze spotkanie z tym bohaterem, ale z pewnością nie ostatnie, bo zamierzamy śledzić kolejne historie z jego udziałem.

Książka powstała na podstawie edukacyjnego programu, wyprodukowanego przez stację MiniMini+, który był nam dobrze znany. Mój syn zawsze oglądał go z ciekawością, dlatego z chęcią sięgnął po książkę o Detektywie Łodyga. Ta błyskotliwa postać jest zawsze gotowa nieść pomoc swoim małym przyjaciołom, przekazując im przy tym cenne wskazówki na temat proekologicznych zachowań.

Każda historia rozpoczyna się jakąś „katastrofą”, którą Pan Łodyga musi opanować. Kiedy się to udaje przekazuje Amelce, Tadzikowi, Zosi i Hubertowi bardzo ważne informacje na różne tematy. W ten sposób dzieci dowiadują się, co się dzieje z plastikowymi torebkami i jak ich nie gromadzić, skąd się bierze prąd i jak go oszczędzać, czy jak należy opiekować się zwierzątkami domowymi. Na końcu opowieści znajduje się zagadka, którą mali detektywi muszą rozwiązać.

Wszystko opowiedziane jest w ciekawy, czasem zabawny sposób, co sprawia, że dziecko jest skupione na czytaniu. Może się również samo wykazać, ponieważ teksty w dymkach przeznaczone są dla dzieci i mają na celu rozwijanie umiejętności czytania. Ale to nie wszystko. Na końcu znajdują się: quiz, miejsce do wklejania naklejek we właściwe miejsca, a także rozdział „Zrób to sam”, w którym znajdują się instrukcje jak wykonać własnoręcznie przedmioty, które pojawiły się wcześniej w tekście. Załączone są też karty memo (do uzbierania jest ich 16 we wszystkich częściach) z ciekawostkami i wskazówkami. Jest więc tyle do przeczytania, rozwiązania, wklejenia, co sprawia, że najmłodsi mają zajęcie na dłuższy czas.

„Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych” to wciągająca i zajmująca pozycja, która z pewnością spodoba się wielu dzieciom. Jak się okazuje czytanie może być fascynującym poszerzaniem wiedzy na temat otaczającego nas świata.


„Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych cz.1” Barbara Wicher „Detektyw Łodyga. Na tropie zagadek przyrodniczych cz.1” Barbara Wicher Reviewed by Unknown on 14:15:00 Rating: 5

2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.