„Odwagi, mały marynarzu! Zwierzęta Oli” Mymi Doinet

Wydawnictwo: Skrzat
Liczba stron:
32
Oprawa:
Miękka klejona
Rok wydania:
2014
Cena detaliczna:
11,90 zł

 
Samodzielne czytanie to umiejętność, która jednym dzieciom przychodzi z łatwością, innym sprawia wiele trudności. To od nas rodziców zależy w jaki sposób będziemy wspierać ten proces i czy będzie on przyjemnością czy przykrym obowiązkiem. Świetną pomocą może okazać się kolekcja „Pierwsze czytanki” Wydawnictwa Skrzat.

W skład kolekcji wchodzi m.in. seria „Zwierzęta Oli” i to właśnie ona bardzo przypadła nam do gustu. A wszystko dlatego, że te niepozorne książki są źródłem ciekawych opowieści, nauki czytania i jeszcze ciekawostek ze świata zwierząt.

Na początek kilka słów o tym jak wygląda taka książeczka. Otóż na każdej stronie znajduje się tekst, który może czytać dorosły oraz prostszy tekst w dymkach przeznaczony do czytania dla dzieci. Każda z czytanek jest podzielona wedle stopnia trudności (od 1 do 4) i przystosowana do umiejętności dziecka. Zawarte są w niej również kolorowe i ciekawe ilustracje, urozmaicające całą opowieść. Na samym końcu znajdują się ciekawostki na temat danego zwierzęcia, które poszerzają wiedzę małego czytelnika.

Mój starszy syn zaczął od czytanki „Odwagi, mały marynarzu!", której treść bardzo go zainteresowała. Główną bohaterką jest oczywiście sympatyczna dziewczynka Ola, która rozumie mowę zwierząt i w każdej chwili gotowa jest nieść pomoc swoim przyjaciołom. W tej części Ola wraz ze swoim kuzynem Tomkiem spostrzegają wyrzuconego na brzeg małego delfinka. Od rau rozkładają mu parasol i wołają ratownika, z którym później polewają ssaka i wypływają, by wypuścić go z powrotem do morza. W ten sposób ratują małego marynarza. Później jednak dzieci wpadają na bardzo nierozważny pomysł i późnym wieczorem sami wypływają na morze. Niestety trafiają na wysoką falę, która ich przewraca... A co było dalej? To niech zostanie tajemnicą. Możecie się tylko domyślać, że przyjaciel Oli odwdzięczy się za okazaną wcześniej pomoc.

Cała historia jest bardzo wciągająca, a przy okazji pomaga rozwijać umiejętności czytania. I choć pierwsze próby mogą być trudne, to z czasem będzie coraz łatwiej. Mój syn dowiedział się również wiele na temat delfinów, ich budowy, sposobie oddychania, odżywiania czy szybkości poruszania. To wszystko sprawiło, że z pewnością sięgniemy po inne tytuły z tej serii i razem będziemy odkrywać świat samodzielnego czytania.„Odwagi, mały marynarzu! Zwierzęta Oli” Mymi Doinet „Odwagi, mały marynarzu! Zwierzęta Oli” Mymi Doinet Reviewed by Unknown on 09:14:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.