„Prawda czy fałsz? Czyli zbiór podejrzanych ciekawostek” Jan PayneOtaczający nas świat jest zadziwiający i fascynujący. Fakty dotyczące przyrody i nauki potrafią zaskoczyć nie jedną osobę. Dzieci bardzo chętnie dowiadują się nowych rzeczy i zadają mnóstwo pytań. To właśnie dla nich Wydawnictwo Jedność wydało książkę Prawda czy fałsz? Czyli zbiór podejrzanych ciekawostek, która poprzez zabawę przekazuje interesujące informacje.


W środku tego wydania znajdziemy 4 rozdziały: świat przyrody, nasza potężna planeta, co nieco o nauce i superludzie. Każdy z nich zawiera różnego rodzaju fakty i mity. Naszym zadaniem jest odgadnięcie, czy ciekawostka jest prawdziwa czy może jest po prostu kłamstwem. Na każdej stronie, rozpoczynającej rozdział znajdziemy listę, na której odhaczamy prawda czy fałsz przy danej informacji. Później, oczywiście weryfikujemy nasze typy :-)


Wspólne czytanie i zgadywanie okazuje się świetną i pouczającą zabawą. Sama w życiu bym nie wpadła na to, że mors potrafi chodzić na zębach, jaszczurka porzuca swój ogon, gdy dopanie ją drapieżnik a w nosie psa gończego ulokowane są 4 miliardy komórek węchowych! Zaskakujące prawda?

Ale to nie wszystko. Mój syn nie mógł się nadziwić, że drzewo może zamienić się w kamień, Sahara wcale nie jest najbardziej suchym miejscem na Ziemi, krzyk nie może wywołać lawiny, a pierwszy rower wcale nie miał pedałów :-) To tylko niektóre z zawartych w książce ciekawostek :-)

Prawda czy fałsz? to bardzo ciekawy tytuł, ale ma też kilka minusów. Niestety czcionka jest bardzo mała i nie ułatwia samodzielnego czytania. Brakowało mi też kolorów, bo ilustracje były ich pozbawione. Aha, jeszcze jedno. Za zbędny uważam podrozdział „źli, szaleni, niebezpieczni”, który według mnie nie nadaje się dla dzieci. Ale tak poza tym nie można się do niczego przyczepić. Razem z dziećmi, po lekturze książki jesteśmy bogatsi o nową, interesującą wiedzę :-), którą zdobyliśmy bawiąc się świetnie :-)


„Prawda czy fałsz? Czyli zbiór podejrzanych ciekawostek” Jan Payne „Prawda czy fałsz? Czyli zbiór podejrzanych ciekawostek” Jan Payne Reviewed by Unknown on 13:07:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.