„Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” Yvette Żółtowska-Darska

 
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 192
Oprawa: Flexi
Rok wydania: 2014
Cena detaliczna: 29,99 zł
  
Kiedy pytam kolegów mojego syna o ich piłkarskich idoli to zawsze wymieniają nazwisko Messi. Ten niezwykle uzdolniony piłkarz skradł serca milionów ludzi na całym świecie. Nic więc dziwnego, że młodzi chłopcy marzą, by grać tak jak Leo i godzinami mogą opowiadać o akcjach z jego udziałem. Naprzeciw ich oczekiwaniom została wydana książka pt. „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej, która opisuje wyjątkową biografię Messiego. To prawdziwa gratka dla kibiców piłki nożnej.

Ta bogato ilustrowana książka podzielona jest na pięć części, z których każda opisuje jakąś część życia naszego bohatera. Na początku czytelnicy mogą zapoznać się z najważniejszymi faktami i ciekawostkami dotyczącymi Argentyny – kraju, w którym urodził się nasz idol. To właśnie tam zaczęła się przygoda z piłką nożną. Mały Leo już od najmłodszych lat wykazywał się niezwykłym talentem, grając na podwórku z kolegami. Jego zdolności były tak duże, że jego babcia Celia zapisała go do pierwszego klubu. To była bardzo dobra decyzja, która miała wpływ na jego dalsze życie. Jednak początki nie były łatwe. Chłopiec, który charakteryzował się niskim wzrostem na każdym kroku musiał udowadniać swoją wartość. Był wyśmiewany i przezywany. Ale do czasu. Gdy pojawiał się na boisku i dawał popis swoich umiejętności wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Starsi i wyżsi zawodnicy nie radzili sobie z tym małym chłopcem, dlatego często go faulowali. To dla Leo była prawdziwa szkoła życia i lekcja wytrwałości i determinacji.

Wieść o małym, ale bardzo uzdolnionym piłkarzu z Argentyny szybko rozeszła się wśród trenerów i tak nasz bohater trafił do pierwszego klubu. Jego kariera szybko się rozwijała i mały piłkarz piął się w górę. Jednak jego rodziców niepokoił fakt, że ich syn nie rośnie i jak sięźniej okazało był to objaw choroby. Nie przeszkodziło to Messiemu w walce o marzenia i codziennie zastrzyki z hormonami pomogły w osiągnięciu celu.

Przełomem okazały się testy kwalifikujące do słynnej FC Barcelony. Chłopak tak zachwycił trenerów, że przyjęli go do swojego klubu, zapewnili miejsce w szkole i sfinansowali drogą terapię hormonalną. Była to wielka szansa dla Messiego i jak sięźniej okaże wykorzystał ją w stu procentach. Mimo, że w wieku 13 lat Leo przeprowadził się na inny kontynent i musiał mieszkać z dala od rodziny każdego dnia udowadniał, że piłka nożna jest mu przeznaczona.

Dalsze losy Messiego to świadectwo ogromnej pracy piłkarza, wyjątkowej skromności i mierzenia się z przeciwnościami losu. Bywało różnie, ale ten niesamowity piłkarz za każdym razem udowadniał, że nie liczy się wzrost, ale umiejętności. Osiągnął tak wiele. Został najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony, gra w reprezentacji Argentyny, jest mistrzem olimpijskim z 2008 roku, laureatem trzech Złotych Piłek, Królem Strzelców i rekordzistą w wielu kategoriach. Tych tytułów jest mnóstwo i można by je wymieniać bez końca. Ale najważniejsze to fakt, że Messi jest przykładem skromności i walki z przeciwnościami. Jego ciężka praca przyniosła efekty i zaprowadziła go na piłkarski szczyt. Jednak jego życie pokazuje także jak dobrym jest człowiekiem i jak wielkie znaczenie odegrała w jego życiu rodzina.

Biografia Leo Messiego to bardzo ciekawe spotkanie z piłkarzem, który może być wzorem dla innych. Każdy kibic znajdzie w tej książce mnóstwo ciekawych informacji i ciekawostek. Nie brakuje też zdjęć, pokazujących ważne chwile w życiu Messiego. Ta pozycja jest tak barwna i interesująca, że została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2014 w konkursie „Przecinek i Kropka”. I mogę przyznać, że w pełni na nią zasłużyła.


„Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” Yvette Żółtowska-Darska „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” Yvette Żółtowska-Darska Reviewed by Unknown on 07:23:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.