"Oskar i pani Róża" Eric-Emmanuel Schmitt Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 88
Oprawa:
Twarda
Rok wydania:
2011
Cena detaliczna:
22,90 zł
W swoim życiu przeczytałam już bardzo wiele książek. Jedne były lepsze, inne gorsze. Jednak tylko niektóre pozostały w moim sercu na dobre. Czasami do nich wracam, polecam innym albo przypominam sobie emocje, jakie towarzyszyły mi w trakcie czytania. Przykładem takiej książki jest „Oskar i pani Róża” Erica-Emmanuela Schmitta. To właśnie ta krótka opowieść, wydana dawno temu zachwyciła mnie swoim wartościowym przekazem.

Na kartach tej niepozornej książki poznajemy historię 10-letniego Oskara, chorującego na białaczkę, który ostatnie dni spędza na oddziale szpitala. Mimo, że pozostało mu niewiele czasu ten bardzo inteligentny i dowcipny chłopiec postanawia przeżyć całe życie w nietypowy sposób. Każdy dzień to dla niego określony etap w życiu człowieka, a co za tym idzie inna cenna lekcja. Swoje spostrzeżenia i przemyślenia przelewa na papier, zwracając się do Boga, jak do najlepszego kumpla. A wszystko dzięki trochę tajemniczej pani Róży, która niespodziewanie pojawiła się w życiu chorego chłopca.

Ta wyjątkowa kobieta, była zapaśniczka pomaga Oskarowi odpowiedzieć na wiele pytań, dotyczących życia i drogi, jaką musi przebyć każdy z nas.

Dwanaście dni i dwanaście ważnych refleksji, opowiedzianych z perspektywy dziecka trafia do najgłębszych zakamarków naszego serca. Pojawia się podziw, wzruszenie i ogromna pokora wobec tego co trudne, ale nieuniknione. „Oskar i pani Róża” zaskoczył mnie swoim prostym przekazem, trafnymi spostrzeżeniami i ciekawym obrazem życia i jego zawiłości. Wiedziałam, że finał tej opowieści będzie poruszający, ale po zakończeniu czytania przeżywałam bardzo wiele, różnych emocji. I za to kocham tę książkę – za autentyczność i ponadczasową wartość.

Ten tytuł doskonale nadaje się na prezent dla bliskiej i ważnej osoby w Waszym życiu. A jeśli do tego dodacie jeszcze przepiękny bukiet kwiatów jak np. ten bukiet róż, wysłany przez pocztę kwiatową FloraQueen,  to gwarantuję Wam, że obdarowana osoba otrzyma coś wyjątkowego, co pozostanie na długo w jej pamięci i sercu..."Oskar i pani Róża" Eric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża" Eric-Emmanuel Schmitt Reviewed by Unknown on 15:03:00 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Ojej, niby malutka książeczka, a jaka wartościowa. Przeczytałam ją 2 lata temu i od tamtej pory jest to jedna z moich ulubionych pozycji ♥
    Pozdrawiam, Lunatyczka

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.