„Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego” Tatjana Alish


Wydawnictwo: Jedność

Liczba stron:
 
160

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2013

Cena detaliczna: 24,90 zł
 
Świat widziany oczami dziecka ma mnóstwo barw i kryje wiele tajemnic. Nieustająca ciekawość skłania najmłodszych do poszukiwań i zadawania pytań. Fascynujące są przedmioty codziennego użytku, a także wszystko dookoła. A jak wiadomo, rodzice nie zawsze potrafią poradzić sobie z wyjaśnieniami na zadawane na co dzień pytania. Czasem te najprostsze, bywają najtrudniejsze :-) By sobie z nimi poradzić warto sięgnąć po bardzo ciekawie wydaną książkę pt. Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego, która jest ratunkiem dla rodziców i skarbnicą wiedzy dla ciekawskich :-) 
Kiedy dotarła do nas ta księga od razu przykuła uwagę moich synów. Z wielkim zaciekawieniem przekładali kolejne kartki książki. Wspólnymi siłami zaczęliśmy czytać poszczególne zagadnienia. Właściwie interesowało nas wszystko, bo pytania okazały się bardzo zaskakujące. 
 

Nasza księga podzielona jest na takie rozdziały:

„Ciało”, „Jedzenie i picie”, „Niebo i ziemia”, „Zwierzęta i rośliny”, „Pojazdy i komunikacja”, „Technika na co dzień”, „Indeks”

W każdym z nich znajdziemy odpowiedzi na intrygujące nas pytania. Bo jak się okazuję, nie tylko dzieci mają w sobie ciekawość świata ;-) Nie jestem w stanie wymienić wszystkich zapytań, ale przytoczę Wam kilka przykładów:


Jak goją się rany?
Dlaczego burczy nam w brzuchu?
Jak myśl dociera do mózgu?
Z czego składają się żelki-misie?
Jak pozyskuje się sól?
W jaki sposób jajko dostaje się do skorupki?
Jak powstaje śnieg?
Kto sprząta śmieci w kosmosie?
Jak działa wiatrak?
Dlaczego koty mruczą?
Dlaczego węże syczą?
Kto sprawia że banan jest krzywy?
Jak działa syrena na wozie policyjnym?
Jak samolot przekracza barierę dźwięku?
Dlaczego odkurzacz ssie?
Jak działa czujnik dymu?
Kto robi pianę w wannie?
Jak działają ruchome schody?


Jak widać są to bardzo różnorodne ciekawostki. Ich wyjaśnienie opisane jest w bardzo prosty i przystępny sposób, tak by dzieci nie miały problemu z ich zrozumieniem. Dodatkowo, przy każdym rozdziale znajduje się propozycja eksperymentu, który można wykonać w domu. A my uwielbiamy eksperymentować :-)

Na zakończenie razem z dziećmi możemy sprawdzić się w quizie :-) Książka Jak to możliwe... jest dla moich dzieci prawdziwą skarbnicą wiedzy, do której często zaglądają. Czasem jakieś pytanie jest początkiem do dalszego odkrywania świata nauki, przyrody i techniki. Poza tym oprawa graficzna tej pozycji jest świetna i aż zachęca do czytania :-)

„Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego” Tatjana Alish „Jak to możliwe? Rozwiązujemy zagadki życia codziennego” Tatjana Alish Reviewed by Unknown on 13:29:00 Rating: 5

3 komentarze:

  1. Świetny pomysł na prezent dla dziecka. Rewelacja!

    OdpowiedzUsuń
  2. U koników morskich samczyki wydaje młode na świat??? Sama chętnie poznałabym odpowiedzi na niektóre pytania :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Super, że w takich książkach poruszają kwestie między innymi czujnika dymu. Niech dzieci wiedzą jak to działa i że takie urządzenie warto mieć. Moja córka wie dokładnie wszystko na jego temat, mamy taki z https://www.interblue.pl/czujniki-czadu-dymu-i-gazu/czujniki-czadu/ koszt do 100 zł a może uratować życie.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.