„Złamałem trąbę” Mo Willems


Wydawnictwo: Babaryba

Liczba stron:
 
64

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2016

Cena detaliczna: 29,90 zł


  

Bardzo lubię takie momenty, kiedy wraz z chłopcami sięgam po nową książkę i wspólnie odkrywamy jej tajemnice. I nieważne, na jaki wiek jest przeznaczona, ponieważ zawsze każdy znajdzie coś dla siebie. Tak właśnie było z książką pt. Złamałem trąbę Mo Willemsa – autora bestsellerowej serii o przygodach Leona i Malinki, wydanej przez Wydawnictwo Babaryba.  

Nie sposób przejść obojętnie wokół tej książki, ponieważ już na pierwszy rzut oka widzimy bardzo fajne i dobrze zilustrowane wydanie. Gdy tylko chwycicie ją w ręce to gwarantuję, że będziecie błyskawicznie przewracać kartki, by dowiedzieć się, jak to się stało, że przesympatyczny słoń złamał trąbę...

Historia wcale nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać. Moi chłopcy prześcigali się w domysłach, co też mogło się przytrafić biednemu słoniowi. W tej ciekawej opowieści pojawia się też zmartwiona świnka Malinka, która z niebywałą cierpliwością (oj, można by się od niej wiele nauczyć!) wysłuchuje relacji swojego przyjaciela.

Wyjaśnienie tej zagadki okazuje się bardzo zaskakujące i zabawne, ale o tym przekonać musicie się sami...

A jak wygląda środek tej oryginalnej bajki? Otóż, na każdej stronie nasi bohaterowie prowadzą ze sobą ożywioną rozmowę. Ilustracje zwierzątek są duże i charakterystyczne, a tekst w dymkach napisany jest dużą czcionką. Oznacza to, że książka nadaje się dla maluchów (Adaś od razu ją polubił),a także starszaków do samodzielnego czytania (Dawid z chęcią czytał ją na głos).


Muszę przyznać, że ta bajka od razu przypadła nam do gustu. Nie dość, że od razu nas zaciekawiła, to jeszcze bardzo rozbawiła. A książki, które wywołują uśmiech na naszych twarzach to książki warte uwagi :-)


Kilka słów a autorze:

Mo Willems -  autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele gościło na liście bestsellerów dla dzieci "New York Timesa". Zaczynał swoją karierę jako scenarzysta oraz animator "Ulicy Sezamkowej", zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon. Zdobył wiele nagród za swoją twórczość dla najmłodszych, m.in.: Theodor Seuss GeiselMedals, Caldecott Honor i Carnegie Medal.


„Złamałem trąbę” Mo Willems „Złamałem trąbę” Mo Willems Reviewed by Unknown on 13:11:00 Rating: 5

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.