"Król Gromoryk i zagadkowy smok" Wojciech Widłak Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron:
32

Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2015

Cena detaliczna:
14,99 złDzisiaj opowiem Wam o ciekawej książce, która w bardzo fajny sposób łączy bajkę z nauką. Nie ma w niej miejsca na nudę i skomplikowane zadania. Jest za to Król Gromoryk, który ze wszystkich sił stara się złapać smoka, który ukrył się gdzieś w zamku. Pogoń za tajemniczym stworem nie jest taka prosta, dlatego potrzebna jest nasza pomoc.

Na dole każdej strony umieszczone są specjalne zadania matematyczne, które łączą się z opowieścią. Zadaniem dziecka jest ich rozwiązanie, by pomóc zmartwionemu władcy. Przydadzą się dołączone naklejki, kredki i przede wszystkim troszkę główkowania :-) Czasem trzeba uzupełnić wzór, ozdobić królewskie poduchy czy dorysować odpowiednie smakołyki. Dzieci natrafią także na zadanie z podskokami (a co, trochę ruchu nigdy nie zaszkodzi!) czy będą mogły wykazać się w... sprzątaniu własnej szafy ;-) Wszystkie zadania są odpowiednie dopasowane do możliwości dziecka, rozpoczynającego naukę matematyki. A przy okazji czytamy krótką, ale wciągającą historię Króla Gromotyka, który jak się później okazuje wcale nie gonił smoka...
Seria „Liczę sobie” poziom 1 to przydatna pozycja dla rodziców, pragnących zarazić dzieci miłością do czytania i do liczenia. Na okładce możemy przeczytać:

"Poziom 1 Otwórz oczy
przygotowuje dzieci w wieku przedszkolnym do nauki matematyki w szkole, podsuwając zabawy i zadania, które pokazują, jak ciekawe może być matematyczne patrzenie na świat. Bo matematyka jest wokół nas!"

Ukoronowaniem całego trudu jest zamieszczony na końcu książki Dyplom sukcesu, który jest nagrodą za rozwiązanie wszystkich zadań. Podsumowując autor Wojciech Widłak stanął na wysokości zadania i napisał krótką, ale ciekawą bajkę, która dodatkowo została wzbogacona o interesujące zadania. Czas przy niej spędzony nie będzie zmarnowany :-)
"Król Gromoryk i zagadkowy smok" Wojciech Widłak "Król Gromoryk i zagadkowy smok" Wojciech Widłak Reviewed by Unknown on 13:55:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.