"Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" Andrzej Maleszka



Wydawnictwo: Znak Literanova

Liczba stron: 240


Oprawa: Twarda


Rok wydania: 2015

Cena detaliczna: 29,99 zł


Dziś opowiem Wam o książce idealnej, którą poleciłabym każdemu, kto szuka czegoś ciekawego dla siebie i dziecka :-) Tak, tak, przy tej lekturze nawet rodzice będą śmiać się i przeżywać niesamowite przygody. Ta historia wciągnie Was bez reszty, gwarantuję. Gdy zobaczycie minę swojego dziecka, które będzie tak zafascynowane tym, co czytacie i wciąż będzie nalegać: „jeszcze kilka stron, proszę” to zrozumiecie, że „Magiczne drzewo” to książka wyjątkowa.

Pierwszy tom tej niezwykłej serii nosi tytuł „Czerwone krzesło” i już od pierwszych stron zaprasza nas do świata przygód i magii. Na początku poznajemy trójkę rodzeństwa, które z pozoru wiodą zwyczajne życie. Jednak wszystko się zmienia za sprawą najmłodszego z dzieci czyli Kukiego, który znajduje w rzece krzesło, powstałe z magicznego drzewa. Ten z pozoru zwyczajny mebel ma niezwykłą moc i spełnia życzenia osoby, która na nim usiądzie. Ale jak to z magią bywa nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Źle wypowiedziane życzenie może sprawić wiele kłopotów. Zwłaszcza gdy okropna ciotka przemieni rodziców w nieczułe i bezwzględne osoby, które do pracy wybierają się w rejs i ani myślą zabierać ze sobą dzieci. To straszne wydarzenie jest początkiem serii niezwykłych zdarzeń i perypetii.

Trzeba przyznać, że w książce dzieje się wiele i każda następna przeczytana strona przynosi coś ciekawego. Nasi bohaterowie nie mają łatwo, bo nie dość, że muszą zmagać się z kapryśną ciotką (która przemienia się w kilkulatkę), to jeszcze na ich drodze staje czarny charakter – Max.

Nie będę streszczać Wam całej historii, bo pozbawiłabym Was przyjemności czytania. Powiem tylko, że książka jest rewelacyjna. Kiedy czytałam ją z Dawidem to nieraz oboje aż płakaliśmy ze śmiechu albo z trwogą czekaliśmy na rozwój wydarzeń. Dawno żadna książka dla dzieci nie zachwyciła mnie tak bardzo. Zwłaszcza, że jestem raczej wymagającym rodzicem, co do literatury dziecięcej :-) Najbardziej cieszy mnie fakt, że to dopiero pierwszy tom serii i przed nami kolejne części. Czeka więc nas jeszcze wiele godzin z ulubionymi bohaterami. Polecam z całego serca :-)


"Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" Andrzej Maleszka "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" Andrzej Maleszka Reviewed by Unknown on 13:05:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.