Sofijka – książeczki do odkrywania czytania: "Abecadło", "Okulary", "Paweł i Gaweł"Sofijka - książeczki do odkrywania czytania


Wielu rodzicom uczenie czytania kojarzy się ze żmudnym siedzeniem z dzieckiem nad książkami i mozolnym powtarzaniem materiału. Męczymy się my i męczy się nasza pociecha, która nie potrafi sprostać naszym oczekiwaniom. A gdybyśmy zmienili swoje podejście i wspólnie zaczęli odkrywać czytanie poprzez zabawę? Na pewno byłoby łatwiej i z lepszymi rezultatami...

Poznajcie Sofijkę – książeczki do odkrywania czytania, które w wyjątkowy sposób zachęcają do poznawania i utrwalania szkolnych umiejętności. Zadania zostały opracowane na podstawie znanych wierszy, które bardzo pomagają w nauce czytania. Jest ciekawie, kolorowo i pomysłowo!


W skład Sofijki wchodzą takie tytuły jak:


"Okulary" Julian Tuwim


 
"Abecadło" Julian Tuwim 
"Paweł i Gaweł" Aleksander Fredro


Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-8 lat, lubiących kreatywne spędzanie czasu i chętnie podejmujących nowe wyzwania. W trakcie rozwiązywania zadań zbiera się punkty, które pomogą uzyskać Dyplom Odkrywcy Czytania :-) Była to spora motywacja dla mojego starszego syna, który jest bardzo ambitny i lubi nagrody ;-) Uwielbia też naklejki, które są dołączone do Sofijek. A jak wiadomo przyklejanie obrazków w odpowiednie miejsca to dodatkowa atrakcja :-)

Nie musicie się martwić, że łamigłówki okażą się za trudne dla Waszego dziecka. Ich poziom dopasowany jest do możliwości kilkulatków i łatwe przeplatają się z trudniejszymi. Wspólnymi siłami z pewnością uda się rozwiązać wszystkie zadania. Co najważniejsze ćwiczenia oparte są na nowatorskich metodach pedagogiki, opracowanych przez zespół metodyków, pedagogów i rodziców. Dzięki temu nasze dziecko rozwinie umiejętność czytania, pisania, logicznego myślenia, spostrzegawczość i pamięć. Duża czcionka i świetne ilustracje od razu przykuwają uwagę i zachęcają do zabawy. Książeczki zostały wydane w bardzo praktycznym, małym formacie, co sprawia, że nadają się do zabrania w podróż czy do przychodni lekarskiej (oj, w tym miejscu sprawdzą się doskonale!).

Dla mnie cała seria jest strzałem w dziesiątkę. Każdy przecież zna takie wiersze jak Abecadło czy Okulary, które są łatwe do zapamiętania, a w połączeniu z ćwiczeniami pomagają dzieciom rozwinąć wiele umiejętności. Jednak najważniejsza jest dla mnie opinia mojego syna Dawida, który z wielkim zaangażowaniem walczył o tytuł Odkrywcy Czytania :-)
Aby lepiej zrozumieć ideę Sofijki musimy przyjrzeć się bliżej jej pomysłodawczyni :-)

To właśnie Monika Jędrzejewska-Wiergiles, mama 8-letniej Zosi (teraz domyślacie się skąd pomysł na nazwę projektu) i 4-letniej Helenki postanowiła stworzyć książeczki, które ułatwią córce (która miała 6 lat, gdy narodził się pomysł Sofijki)i innym dzieciom naukę czytania. Chciała wydać coś ciekawego, kreatywnego i przede wszystkim pomocnego dla innych rodziców. Jak widać udało się :-) W głowie Pani Moniki rodzą się kolejne pomysły i już wkrótce zaskoczy nas kolejnymi publikacjami. Muszę przyznać, że dla mnie postać autorki jest wielką inspiracją :-)


Wszystkich zainteresowanych Sofijkami odsyłam na stronę SOFIJKI (na której zakupicie książeczki) oraz na fanpage, na którym znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.


Sofijka – książeczki do odkrywania czytania: "Abecadło", "Okulary", "Paweł i Gaweł" Sofijka – książeczki do odkrywania czytania: "Abecadło", "Okulary", "Paweł i Gaweł" Reviewed by Unknown on 15:02:00 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Same klasyki! Wydaje mi się, że nauka czytania na tak znanych i wspaniałych utworach jest po prostu przyjemnością. Nauka poprzez zabawę zawsze wygrywa. Pozdrawiam! :)

    www.majuskula.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyglądają naprawdę dobrze. :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.