„Niebezpieczne eksperymenty” Opracowanie zboroweWydawnictwo: Jedność

Liczba stron:
 
96

Oprawa: Twarda

Rok wydania: 2013

Cena detaliczna: 26,90 zł
 
 
 
 
 
 
 
Dzieci uwielbiają zdobywać i poznawać świat. Są bardzo ciekawskie i codziennie zadają nam wiele pytań. Naszą rolą jest przekazanie im niezbędnej wiedzy do dalszych życiowych przygód. A nic tak nie zapada w pamięć jak nauczanie przez doświadczanie! Tak, to właśnie przez samodzielnie przeprowadzone eksperymenty nasze dzieci nauczą się najszybciej. Nie będzie im obce żadne zjawisko przyrodnicze czy fizyczne. Nie będą się bały próbować, kombinować i poszukiwać rozwiązań. Staną się prawdziwymi odkrywcami świata!


Aby tak się stało potrzebna jest nam pomoc naukowa. (Nie)bezpiecznej dawki solidnej wiedzy dostarczy nam książka „Niebezpieczne eksperymenty”, która stworzona została dla małych badaczy. To pozycja, która jest prawdziwą skarbnicą doświadczeń! Ale spokojnie, nic nie grozi naszym dzieciom. Jedynie szalona podróż do świata nauki. No to ruszajmy!

W naszej książce znajdziemy 46 niesamowitych eksperymentów, które zostały podzielone według stopnia trudności wykonania. Łatwe doświadczenia przeplatają się z średnimi i trudnymi (ale nie na tyle, by sobie z nimi nie poradzić) zadaniami. Wszystkie są tak ciekawe i pomysłowe, że mój syn chciał od razu wykonać je wszystkie! Oczywiście nie dalibyśmy rady zrobić wszystkiego naraz, ale każdego dnia słyszę: „Mamo, zróbmy kolejny eksperyment!”. On to po prostu pokochał i z ogromnym zaangażowaniem zabiera się do przeprowadzania doświadczeń. Nie sposób wymienić wszystkich, ale taką namiastką niech będzie poniższa lista:

Wybrane eksperymenty:
 • kubeczki po jogurtach mierzą siłę wiatru
 • muzyka płynąca ze słomek
 • atramentowa siatka
 • mały śmigłowiec
 • plastyczna piłka z piasku
 • tajne wiadomości
 • roślinna farba do malowania palcami
 • uruchom rakietę z proszkiem do pieczenia
 • szalony aparat słuchowy
 • rysowanie bez kredki
 • żelki w kąpieli

Brzmi ciekawie, prawda? Ale będzie ciekawiej, gdy przeprowadzicie te eksperymenty w domu ze swoimi dziećmi. Dobra zabawa gwarantowana, a przy okazji spora dawka wiedzy. Bo oprócz instrukcji wykonania zadań w książce znajdziemy przydatne informacje. Przy każdym doświadczeniu w prosty sposób opisane jest co i dlaczego się dzieje i gdzie jeszcze występuje to zjawisko. Są to bardzo interesujące ciekawostki, które poszerzają horyzonty ;-)

Bardzo podoba mi się różnorodność eksperymentów. Część z nich wykonamy wspólnie w domu, inne na dworze wraz z kolegami, a jeszcze inne będą wymagały cierpliwości. Moje dzieci z ogromnym zapałem wczuły się w rolę detektywów, naukowców czy ogrodników. W ruch poszły nożyczki, kleje, szklanki, druty, balony i inne przedmioty. Gdy eksperyment się udał za każdym razem moi chłopcy wydawali z siebie wielkie „Łaaaaał!” :-) 

 

Na koniec dodam tylko, że książka jest bardzo ładnie wydana. Wszystko jest dokładnie opisane i zobrazowane. Aż zachęca do eksperymentowania. Jestem pewna, że nie raz jeszcze będziemy uczyć się i bawić z naszą (nie)bezpiecznie ciekawą księgą :-)

„Niebezpieczne eksperymenty” Opracowanie zborowe „Niebezpieczne eksperymenty” Opracowanie zborowe Reviewed by Unknown on 08:23:00 Rating: 5

2 komentarze:

 1. Wiek dziecięcy skończyłam dawno temu, ale przyznam, że i mnie ciekawi ta książeczka. Eksperymenty, zabawy. Super pomysł! Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książek o eksperymentach mamy juz kilka. Chętnie je zbieram, bo wiem, że większość dzieci uwielbia spektakularne efekty doświadczeń. :) Wydawnictwo Jedność jak zwykle, z tego co widzę, wydało kolejną publikację na bardzo wysokim poziomie. :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.